Skip to main content

Інструкція по використанню утиліти MTR

MTR — утиліта для перевірки доступності сервера або сайту, що показує маршрут пакетів до послуги та втрати на проміжних вузлах.
MTR – це простий інструмент діагностики мережі (послуги, сервера, сайту) з командного рядка чи оболонки (WinMTR). Він поєднує в собі функціональність програм traceroute та ping. Подібно, як traceroute, команда mtr виводить інформацію про маршрут, показує список вузлів, маршрутизаторів, через які проходить пакет. Тим не менш, mtr показує більше інформації, ніж traceroute: вона визначає шлях до віддаленого сервера, виводить відсотки відгуку та втрат, а також часу відгуку всіх мережевих переходів у маршруті між Вашою локальною системою та віддаленими серверами. Коли її варто застосовувати? Коли є підозри втрати пакетів. По MTR можна побачити, чи є втрати пакетів, перевірити на якому IP-вузлі втрати пакетів, після чого можна знайти та визначити регіонального чи магістрального провайдера, через якого виникла така ситуація.

 

Перевірка на ОС Windows

Завантажити: WinMTR-v092.zip
В програмі, для перевірки вкажіть IP-адресу Вашого сервера або доменне ім'я (тільки назва сайту без www або https).

Screenshot_6.png

Для більш детальної інформації, вимкніть "Resolve names" у налаштуваннях.

Screenshot_7.png

Після того, як буде відправлено хоча б 300 пакетів, збережіть результат натиснувши Export Text. Надайте техпідтримці в тікет-системі результат перевірки до сервера для аналізу ситуації. Або можете самостійно проаналізувати згідно з рекомендаціями нижче.

 

Перевірка на ОС Linux

На дистрибютивах сімейства Debian (Debian, Ubuntu та ін.) встановити mtr можна командою:

sudo apt update && sudo apt -y install mtr

 

На дистрибютивах сімейства RHEL (Centos, Almalinux та ін.) встановити mtr можна командою:

sudo yum -y install mtr
 

Якщо у Вас використовується Linux, виконайте команду:

mtr --report -n -c 300 IP

Виконання цієї команди займе близько 5 хвилин. 

Де IP - IP послуги або доменне ім'я.
Після виконання збережіть скріншот з результатами виконання команди, та прикладіть у тікет-запиті у техпідтримку, для аналізу нами. Або спробуйте проаналізувати самостійно.Screenshot_8.png

Пояснення значень та результатів WinMTR

  • Hostname - доменне ім'я або IP-адреса вузла
  • Nr – порядковий номер вузла в маршруті
  • Loss % - відсоток втрачених запитів-відповідей від цього сайту
  • Sent - надіслано запитів даному вузлу
  • Recv - отримано відповіді від нього
  • Best – найменший (найкращий) час затримки
  • Avrg – середній час затримки
  • Worst – найбільший (найгірший) час затримки
  • Last – час затримки останнього отриманого пакету

Нам важливим є параметр - Loss, відсоток втрачених пакетів від вузла. WinMTR використовує той же протокол ICMP, що й утиліти ping, tracert, pathping. Причиною для занепокоєння можуть бути втрати, коли Loss = 2-5% і більше.

Аналіз та результати


Варіант 1. Втрата пакетів 30-50% на проміжних вузлах.
Наприклад, за результатами видно, що втрати в діапазоні ІР 217.161.68.33-217.161.68.34. Тоді, згідно з виконаною перевіркою через MTR, є втрати пакетів тільки на деяких зазначених вузлах у магістрального інтернет-провайдера, це Vodafone Group PLC. Але на самій послузі (сервер або сайт) втрат пакетів немає. Ситуація може бути пов'язана з перевантаженими каналами деяких провайдерів Європи - Vodafone Group PLC та ін. Скоріш за все, інтернет-провайдерам відома дана ситуація, але ми не маємо інформації, коли вони вирішать це питання. Можливо протягом кількох годин чи днів ситуація зміниться. Можливо, у даного провайдера проводяться технічно планові або позапланові роботи зі зміни маршрутизації або встановлення нового обладнання. Так як. це третя сторона, ми не можемо вплинути на їхню роботу. 
Також це може бути пов'язано з налаштуваннями вузлів. ICMP трафік має найнижчий пріоритет, тому mtr може показувати втрати. але з основним трафіком при цьому ніяких проблем немає.

Варіант 3. Втрати пакетів кінцевих вузлах.
При високих втратах на кількох кінцевих вузлах і сервері (сайті), можливими причинами є висока завантаженість сервера, брак ресурсів сервера, або DDoS на сайт/сервер з метою його покласти. У такому разі потрібно виконувати перевірки на самому сервері. Можете виконувати перевірки самостійно або звернеться до нашої техпідтримки за допомогою.


Варіант 3. Втрати пакетів однією чи кількох вузлах.
Якщо виконанні перевірок втрата пакетів на стовпці Loss, лише на одному вузлі є втрати (наприклад 95%-100%), то ймовірно, даний провайдер вирішив захистити свій маршрутизатор від DDoS атаки і налаштував його таким чином, щоб він не відповідав більшу частину ICMP запитів. Якби було дійсно 95% втрат, то ці втрати відбилися б на наступних стрибках і в стовпці Loss, після нього, ми бачили б не 0%, а значення з розкидом від 85% до 95%, тоді це були б дійсно втрати. Але при паралельній перевірці доступності сайту/сервера з інших країн вони доступні.